Ako sa pripraviť

Ako sa pripraviť na školské fotografovanie

pomôžte nám dosiahnuť čo najlepší výsledok

Školská fotografia je náročná. Vo fotoateliéri vyhotoviť pár pekných záberov trvá dlhšie. V škole je najdôležitejšie vyučovanie a preto máme len málo času na vyhotovenie pekného záberu. Napriek tomu sa snažíme vyhotoviť 2 až 3 zábery a z týchto vyberáme ten najlepší. Prosím dočítajte aj ostatné riadky, ktoré nám dopomôžu spoločným úsilím vyhotoviť peknú spomienku na školský čas.

Oblečenie je súčasťou celkového vzhľadu a preto je dôležité. Venujte prosím pozornosť aktuálnej ponuke. Pozrite si to ako celok, aj grafiku a pozadie. Do toho si predstavte Vaše dieťa v patričnom oblečení. Čisto tmavé a čierne oblečenie neodporúčame. Samozrejme je to na Vás a na Vašej fantázii. My odporúčame decentné alebo veselé farby,  ktoré deťom vždy pristanú a v našom dizajne to môže byť pekný výsledok.

Účes tiež dôležitý, preto je dobré si ho pripraviť. Čerstvo umyté, hlavne dlhé vlásky často elektrizujú a spôsobujú že „odlietavajú“. Prípadne je dobré takéto vlasy trochu zalakovať ak je na to možnosť. V jesenných a zimných mesiacoch nosíme šály, čiapky, kapucne a toto samozrejme má za následok, že ten dôkladne pripravený účes už tak dokonalý nebude. Toto isté platí aj pre telocvik alebo aktívne šantenie počas veľkej prestávky. Ak máte možnosť, zabaľte svojmu dieťaťu na fotografický deň jeho vlastný hrebeň, aby si vlásky mohol upraviť pred fotením. Užitočné je si to prípadne nacvičiť doma pred zrkadlom alebo aj poprosiť p. učiteľku, príp. spolužiakov aby na to dohliadli. Čelenky, rôzne ozdoby do vláskov sú pekné, ale musia byť správne nastajlované, preto je dobré si to ešte doma odskúšať.

Úsmev prosím, skúste ešte doma len tak jemne na perách, alebo ešte viac aj so zúbkami, pozor na grimasy 

Spomienka na školský čas pre Vás od nás a naši kolegovia urobia všetko preto, aby fotografia bola zábava, aby deti mali pekný zážitok, aby Vám ostala veselá spomienka na školu.